Falco Travel

Jakie standardy muszą spełniać busy na trasach międzynarodowych?

Otwarcie granic z innymi krajami Unii Europejskiej sprawiło, że wielu Polaków postanowiło podjąć pracę w Niemczech, Belgii czy Luksemburga. W ciągu roku kursują oni z miejsca zatrudnienia do domu, by odwiedzić rodzinę i z powrotem, by wykonywać swoje obowiązki. Nic więc dziwnego, że firmy oferujące przewozy międzynarodowe busami zaczęły ze sobą konkurować, co wpłynęło na znaczne podniesienie standardów.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Pasażerowie stawiają przede wszystkim na bezpieczeństwo w podróży. Chętniej wybierają firmy, które oferują przewozy nowoczesnymi, bezawaryjnymi pojazdami. Standardem są pasy bezpieczeństwa dla wszystkich pasażerów. Właściciele firm przykładają też większą wagę do kompetencji kierowców, których zatrudniają. Są oni nie tylko dobrymi kierowcami, ale również znają języki obce i cechują się wysoką kulturą osobistą.

Komfort i wygoda

Zdecydowanie zmieniły się standardy związane z komfortem podróżowania. Busy do Niemiec, Holandii czy Belgii mają duże bagażniki, dzięki którym każdy pasażer może zabrać w podróż wszystkie potrzebne mu rzeczy. Nawet jadąc do pracy za granicę, pierwszy raz nie musi martwić się, że czegoś mu zabraknie. W nowoczesnych busach siedzenia dla pasażerów są bardzo wygodne. Nawet podczas wielogodzinnej jazdy nie trzeba się martwić o nagły ból kręgosłupa. W niektórych modelach oparcia daje się pochylić, co umożliwia komfortową drzemkę. Standardem stała się też klimatyzacja. Obecnie nikt wybierający się w podróż przez pół Europy nie wyobraża sobie kilkunastogodzinnej jazdy w upalny dzień, bez wydajnej klimatyzacji. W zimie, zamiast niej, pasażerowi mogą cieszyć się skutecznym ogrzewaniem pojazdu, dzięki czemu nie muszą pamiętać o zabieraniu w podróż zapasowej bluzy czy koca. Nad każdym fotelem znajduje się indywidualne oświetlenie, dzięki któremu wygodniej jest czytać książkę w nocy nawet wtedy, gdy współpasażerowie zadecydują o drzemce i wspólne oświetlenie zostanie wygaszone. Niektórzy przewoźnicy zapewniają też DVD i ekran widoczny dla wszystkich pasażerów. Ja łatwo można się domyślić, podróż przy dobrym filmie szybciej mija. Jeszcze jakiś czas temu wiele firm próbowało skusić klientów WiFi na pokładzie busa. Obecnie, gdy Internet w telefonie jest dostępny w niskiej cenie dla wszystkich na całym terenie Unii, WiFi na pokładzie ma mniejsze znaczenie. W naszej firmie staramy się też odpowiadać na indywidualne potrzeby naszych klientów, a w razie możliwości spełniać niestandardowe życzenia.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem