Falco Travel

Dlaczego warto odwiedzić Holandię?

Holandia to kraj bardzo atrakcyjny dla turystów. Szczególnie wiosną, kiedy rozkwitają tysiące tulipanów. Holandia jest znana również z malowniczych wiatraków, charakterystycznego ceglanego budownictwa oraz rowerów. Można jednak zobaczyć tam znacznie więcej pięknych miejsc i przeżyć niezapomniane chwile.

Nieduży kraj o wielkim uroku

Holandia to idealne miejsce, aby zatrzymać się na dłużej. Klimatyczne uliczki, zarówno w miastach jak i wioskach robią wrażenie, zwłaszcza jeśli ogląda się je pierwszy raz. Ze względu na popularność transportu rowerowego oraz ogromny rozwój rolnictwa, można tam oddychać świeżym powietrzem. Pola uprawne zastępują liczne fabryki przemysłowe, występujące na większą skalę w innych krajach Europy. Natomiast dzięki temu, że duża część społeczeństwa porusza się na rowerach, ilość spalin dostających się do powietrza jest znacznie ograniczona. Warto spróbować również holenderskiej kuchni oraz odwiedzić popularne targi sera.

Busy do Holandii to idealne rozwiązanie na wygodną podróż z rodziną lub przyjaciółmi. Taka forma transportu umożliwia dojazd bezpośrednio na ustalone miejsce, dzięki czemu nie trzeba martwić się komunikowaniem w obcym języku oraz niepotrzebnymi przesiadkami w nieznanym kraju.

Amsterdam, czyli stolica Holandii

Amsterdam to miasto pełne muzeów, sztuki, rozrywek oraz dobrych restauracji. Stolica Holandii jest znana z tolerancji i różnorodności kultur. Liczne kanały umożliwiają turystom podziwianie miasta z łodzi oraz gondoli. Warto zobaczyć ogromny, zabytkowy dworzec Central Station, który szczególnie pięknie prezentuje się nocą. Popularnym miejscem wśród zwiedzających jest również pałac królewski. Wiele sal jest dostępnych dla zwiedzających w nienaruszonym stanie. Na tyłach budowli znajduje się niezwykły posąg Atlasa, niosącego globus na ramionach.

Atrakcje w Rotterdamie

Rotterdam to miasto o bardzo ciekawej architekturze. Szczególną uwagę przykuwa ogromny Erasmus Bridge, nazywany lokalnie jako Łabądź, ze względu na swoją charakterystyczną budowę. Nowoczesną panoramę całego nadmorskiego miasta można zobaczyć z wieży Euromast, o wysokości 185 metrów. Na platformę widokową dojeżdża szybka, automatyczna winda. W mieście znajduje się jeden z najpiękniejszych ogrodów zoologicznych w Europie. Na jego terenie mieści się Oceanarium, gdzie można zobaczyć rafy koralowe. Ponadto niedaleko miasta znajdują się malownicze i piaszczyste plaże.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem