Falco Travel

Jeśli decydujesz się na wyjazd za granicę busem, powinieneś zastanowić się, jak będziesz poruszał się w miejscowości docelowej. Oczywiście nasza firma transportowa dowiezie Cię pod wybrany adres, jednak aby zwiedzić najbardziej urokliwe miejsca zapewne będziesz musiał korzystać z komunikacji publicznej.

W tym artykule przedstawiamy różne możliwości przemieszczania się w poszczególnych miastach i miejscowościach, a także między nimi na terenie Belgii. Jest to niewielki, lecz rozwinięty gospodarczo kraj, w którym można zwiedzić wiele ciekawych miejsc.

Najlepszym sposobem zwiedzania większości miast są wędrówki piesze. Odległości między poszczególnymi zabytkami czy atrakcjami nie są zbyt duże, dlatego też spacery pozwolą połączyć przyjemne z pożytecznym. Dobrym rozwiązaniem są również rowery.

Nie oznacza to jednak, że istnieją jakiekolwiek problemy w transporcie zbiorowym. W Belgii istnieje rozbudowana infrastruktura komunikacji miejskiej w postaci nowoczesnych autobusów. Są one także wykorzystywane do transportów międzynarodowych. Nie znajdzie się natomiast autobusów na dłuższych, krajowych trasach – tam bowiem króluje kolej.

Belgia wyróżnia się bogatą liczbą połączeń kolejowych, które realizowane są przez nowoczesne pociągi, zapewniające szybki i jednocześnie komfortowy przejazd. W przypadku połączeń lokalnych stosuje się tylko jeden rodzaj biletów, który obejmuje zarówno przewozy regionalne, ekspresowe, jak i pospieszne.

Niewątpliwym atutem transportu kolejowego w Belgii jest system zniżek, dzięki któremu można zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Są to przede wszystkim bilety weekendowe bądź wieloprzejazdowe. Te ostatnie nie są imienne, co pozwala na jednoczesne korzystanie przez kilka osób.

Warto również wspomnieć, że w Belgii znajduje się rozbudowana infrastruktura autostrad, które dodatkowo są bezpłatne. Możesz więc być pewny, że dojedziesz w każde wybrane miejsce. Ewentualne problemy mogą być jedynie z parkowaniem, szczególnie w centrach miast.

Możesz także skorzystać z usług taksówkarzy, jednak są one stosunkowo drogie.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem