Falco Travel

Niemal każdy kraj europejski posiada cechę lub wyrób, z którymi jest kojarzony. W przypadku Holandii są to przede wszystkim sery, wiatraki i tulipany. Szczególnie te ostatnie przyciągają tysiące turystów w okresie kwitnięcia tych pięknych i różnorodnych kwiatów.

W przeciwieństwie do innych zabytków czy atrakcji, podziwianie hektarów kolorowych roślin jest możliwe jedynie w krótkim okresie – od końca marca do maja. Oczywiście wszystko zależy od pogody, więc nie można zagwarantować, kiedy dokładnie rozpoczyna się i kończy sezon.

Dla każdego miłośnika tulipanów obowiązkowym elementem wyjazdu do Holandii są niewątpliwie ogrody Keukenhof. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc tego kraju, położone w niewielkiej miejscowości Lisse niedaleko Amsterdamu. Rozpościera się na obszarze 32 ha, gdzie sadzi się ponad 7 milionów kwiatów. To musi robić wrażenie!

Ze względu na to, że w Keukenhof hoduje się tulipany na cebulki, a nie same rośliny, można je oglądać w pełni rozkwitnięte, co gwarantuje piękne widoki. Oprócz samych tulipanów, możemy podziwiać tam również tysiące narcyzów, hiacyntów czy krokusów.

Najlepszym sposobem na podziwianie wielki pól kwiatowych jest rower. Wybierając samochód, trudno będzie Ci zaparkować, pieszo natomiast nie będziesz w stanie przejść całych ogrodów. Na rowerze natomiast możesz podziwiać piękno przyrody, a jednocześnie postawić na aktywny wypoczynek. Polecamy także niesamowity rejs łodzią z cichym, elektrycznym napędem wśród kwiatowych pól. Wycieczka tego typu trwa około godziny.

W trakcie festiwalu tulipanów w Keukenhof tworzone są również unikalne wystawy konkretnych gatunków kwiatów w specjalnie przygotowanych do tego pawilonach. Są one zmieniane co tydzień. Pod koniec sezonu tworzone są również wyjątkowe wystawy lilii oraz orchidei.

Oczywiście oprócz ogrodu Keukenhof istnieje także wiele innych miejsc, w których można podziwiać kolorowe pola pełne tulipanów. Należy jednak pamiętać, że te hodowle są najczęściej prowadzone pod kątem sprzedaży samych kwiatów, dlatego też okres, w którym można je oglądać jest znacznie krótszy.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem