Falco Travel

Nadbagaż a bezpieczeństwo

Nasz zaplanowany wyjazd zbliża się wielkimi krokami, a my nadal zastanawiamy się na wyborem odpowiedniego transportu. Obecnie ogromnym zainteresowaniem, który jest często wybierany przez podróżnych jest autokar. Wielogodzinna jazda autokarem wcale nie musi oznaczać brak komfortu.

Jadąc w daleką podróż

Firmy przewozowe oferują nowoczesne, klimatyzowane i bardzo wygodne autokary, w których nasza podróż minie szybko, bezpiecznie i przyjemnie. Decydując się na podróż autokarem, często zastanawiamy się nad wielkością bagażu. W tym celu dopytujemy się u przewoźnika, u którego kupiliśmy bilet, jakie dokładne wymiary i wagę powinien posiadać nasz bagaż. Pamiętajmy, aby dopytać czy nasz bagaż powinien być zapakowany w walizkę , w miękki plecak lub torbę. Najbezpieczniej wybrać taką walizkę, która ochroni nasze rzeczy przed uszkodzeniem. Zazwyczaj walizki powinny posiadać około 20 kilogramów. Starajmy się nie przekraczać tej wagi. Pakując nasze rzeczy pamiętajmy także o prawidłowym zabezpieczeniu szklanych rzeczy oraz kosmetyków. Perfumy powinny być owinięte folią bąbelkową, a także nie powinny być umieszczone przy ściankach walizki. Możemy także zabrać ze sobą bagaż podręczny, który nie powinien przekraczać 7 kilogramów. Wpływ nadbagażu niesie ze sobą spore ryzyko, a także zmniejsza komfort podczas podróży. Przeładowany samochód wydłuża drogę hamowania, co w konsekwencji może spowodować wypadek. W momencie, kiedy warunki atmosferyczne nie sprzyjają, ponieważ pada śnieg, deszcz lub jest ślisko, ważne jest,  aby bus, w którym jedziemy spełniał wszystkie dozwolone normy.

Nadbagaż a kary

Każdy z pasażerów powinien sobie zdawać, żeby jego bagaż nie przekroczył dopuszczalnej wagi. Jest to niezwykle ważne, ponieważ przeładowany autokar nie będzie spełniał wymaganych standardów. Dłuższa podróż oraz nadwyżkowe kilogramy mogą spowodować nałożenie kar dla przewoźnika. W zależności od kraju, finansowe sankcje będą się różnić. Mogą wynosić od 150 złotych do nawet kilku tysięcy. Najważniejsze, aby pasażerowie zdawali sobie sprawę z tego, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dlatego tak ważne jest zabranie ze sobą bagażu, który nie przekracza 20 kilogramów.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem