Falco Travel

BLOG

podróż busem

 

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się przewozy zagraniczne transportujące podróżnych busami do miejsc docelowych. Z tej formy transportu korzystają zarówno turyści, jak i ci, którzy wyjeżdżają za granicę w celach zarobkowych np. do opieki czy pracy sezonowej.

przewóz osób

 

Przejazdy busem zyskują coraz bardziej na popularności nie tylko w kraju, ale także, jeśli chodzi o przejazdy międzynarodowe. To komfortowe i bezpieczne rozwiązanie. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że organizacja przewozu busem wiąże się z kwestiami formalnymi, których trzeba dopilnować, by go zorganizować. O jakie formalności należy zadbać?

dziewczyna w autobusie

Przewozy krajowe i międzynarodowe z roku na rok zyskują coraz większą popularność. To między innymi zasługa szerszej oferty obsługiwanych tras, a także warunków, jakie panują w pojazdach (komfortowe fotele, urządzenia multimedialne, klimatyzacja i wiele innych). Wciąż jednak wśród sporej grupy klientów panują stereotypowe przekonania na temat busów kursujących za granicę. Poznajmy najpowszechniejsze z nich.

flaga niemiec

 

Nasz zachodni sąsiad ma niezwykle bogatą ofertę turystyczną, a jednak często bywa pomijany w urlopowych planach na rzecz bardziej popularnych kierunków wakacyjnych. Ze względu na stosunkowo niewielkie odległości, jakie trzeba pokonać podróżując z Polski do Niemiec, warto wybrać się tam nawet na weekend!

kierowca autobusu

 

Praca na stanowisku kierowcy busa wymaga nie tylko odpowiednich umiejętności i zamiłowania do prowadzenia pojazdów, ale również dużej odpowiedzialności oraz określonych kompetencji osobowych. To w dużej mierze od kierowcy zależy, czy podróż przebiegnie bezpiecznie i w miłej, spokojnej atmosferze, a pasażerowie będą zadowoleni.

opiekunka osoby starszej

Polskie opiekunki nadal często znajdują zatrudnienie w Niemczech. Na niemieckim rynku wciąż wiele jest ofert pracy dla osób zajmujących się opieką nad chorymi czy starszymi ludźmi, co nie pozostaje bez odpowiedzi ze strony polskich kandydatek, a coraz częściej również kandydatów, na to stanowisko.

Przejazd busem

 

Organizując wyjazd pracowników sezonowych za granicę, należy wybrać środek transportu, którym dotrą oni do miejsca docelowego. Najlepsza opcja powinna być ekonomiczna, komfortowa i bezpieczna. Wszystkie te wymagania można spełnić, decydując się na transport osób busem.

holandia

Holandia to kraj bardzo atrakcyjny dla turystów. Szczególnie wiosną, kiedy rozkwitają tysiące tulipanów. Holandia jest znana również z malowniczych wiatraków, charakterystycznego ceglanego budownictwa oraz rowerów. Można jednak zobaczyć tam znacznie więcej pięknych miejsc i przeżyć niezapomniane chwile.

flaga Luksemburga

Luksemburg to potoczna nazwa Wielkiego Księstwa Luksemburga, czyli kraju leżącego pomiędzy Niemcami, Francją oraz Belgią. Wyjazd na ten maleńki skrawek ziemi kusi wielu miłośników podróżowania. Luksemburg jest świetnym pomysłem na weekendowy wyjazd lub nieco dłuższy pobyt.

koszt przewozu busem

Wiele osób pracujących u naszych zachodnich sąsiadów przekonało się już, że podróżować z pracy do domu (i odwrotnie) najwygodniej jest busem. Dlaczego? Bilet jest o wiele tańszy, niż gdybyśmy mieli podróżować samolotem, a do tego nie musimy martwić się o możliwość zabrania ze sobą sporej walizki. Busy poruszają się po całej Polsce i dowożą swoich pasażerów w różne części Niemiec, nie trzeba więc zastanawiać się też, czy w pobliżu danego miasta jest lotnisko lub stacja kolejowa. Nowoczesne busy gwarantują wygodną i bezpieczną podróż.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem