Falco Travel

BLOG

dzieci

Zasady przewozu dzieci busem

Wybierając się w podróż z dzieckiem, najważniejszą kwestią jest zapewnienie mu bezpieczeństwa. Pokonywanie krótkich tras zwykle odbywa się prywatnym samochodem, który w razie potrzeby wyposażony jest w fotelik. Jednak w przypadku potrzeby odbycia dłuższych podróży, na przykład zagranicznych zdarza się tak, że konieczne jest skorzystanie z innego środka transportu. Wielu rodziców decyduje się wówczas na podróż busem. Warto jednak pamiętać, że przebiega ona nieco inaczej niż taka, która pokonywana jest samochodem osobowym. Jakie są zasady przewozu dzieci busem?

podróż busem

Czy osoba podróżująca busem podlega ubezpieczeniu?

Podróżowanie, niezależnie od tego, czy odbywa się pojazdami prywatnymi, czy środkami komunikacji publicznej, zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Sytuacja na drodze zmienia się dynamicznie, przy czym dodatkowym zagrożeniem mogą być czynniki pogodowe i roztargnienie innych uczestników ruchu. Nic więc dziwnego, że każdego dnia dochodzi do zdarzeń losowych, w wyniku których wiele osób ulega mniej lub bardziej poważnym obrażeniom. Oczywiście nie oznacza to, że nie powinniśmy się przemieszczać! Warto jednak dowiedzieć się, czy podczas podróżowania busem przysługuje nam ubezpieczenie. Jeśli tak, to co możemy zrobić, gdy dojdzie do wypadku? Jak dochodzić swoich praw? Dowiesz się tego z naszego artykułu!  

rezerwacja busa

Rezerwacja busa krok po kroku

 

Podróżowanie busem wciąż jest rozwiązaniem, które cieszy się ogromną popularnością. I nic w tym dziwnego! Nowoczesne pojazdy są doskonale dopasowane do potrzeb pasażerów, dzięki czemu zapewniają komfortową jazdę w najwyższym standardzie. Do dodatkowych zalet należy wysoki poziom bezpieczeństwa, możliwość zabrania sporego bagażu, a także przystępna cena. Jednak żeby skorzystać z usług przewoźnika, trzeba zarezerwować miejsce na dany przejazd. Jak można tego dokonać? W naszym artykule podpowiadamy, jak zrobić to krok po kroku. 

podróż busem

Ile osób może jednorazowo podróżować busem?

 

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się przewozy zagraniczne transportujące podróżnych busami do miejsc docelowych. Z tej formy transportu korzystają zarówno turyści, jak i ci, którzy wyjeżdżają za granicę w celach zarobkowych np. do opieki czy pracy sezonowej.

przewóz osób

Organizacja przewozu busem, a kwestie formalne

 

Przejazdy busem zyskują coraz bardziej na popularności nie tylko w kraju, ale także, jeśli chodzi o przejazdy międzynarodowe. To komfortowe i bezpieczne rozwiązanie. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że organizacja przewozu busem wiąże się z kwestiami formalnymi, których trzeba dopilnować, by go zorganizować. O jakie formalności należy zadbać?

dziewczyna w autobusie

Fakty i mity dotyczące przewozów do Niemiec, Belgii i Holandii

Przewozy krajowe i międzynarodowe z roku na rok zyskują coraz większą popularność. To między innymi zasługa szerszej oferty obsługiwanych tras, a także warunków, jakie panują w pojazdach (komfortowe fotele, urządzenia multimedialne, klimatyzacja i wiele innych). Wciąż jednak wśród sporej grupy klientów panują stereotypowe przekonania na temat busów kursujących za granicę. Poznajmy najpowszechniejsze z nich.

flaga niemiec

Dlaczego warto odwiedzić Niemcy?

 

Nasz zachodni sąsiad ma niezwykle bogatą ofertę turystyczną, a jednak często bywa pomijany w urlopowych planach na rzecz bardziej popularnych kierunków wakacyjnych. Ze względu na stosunkowo niewielkie odległości, jakie trzeba pokonać podróżując z Polski do Niemiec, warto wybrać się tam nawet na weekend!

kierowca autobusu

Jakie kwalifikacje powinni posiadać kierowcy busów?

 

Praca na stanowisku kierowcy busa wymaga nie tylko odpowiednich umiejętności i zamiłowania do prowadzenia pojazdów, ale również dużej odpowiedzialności oraz określonych kompetencji osobowych. To w dużej mierze od kierowcy zależy, czy podróż przebiegnie bezpiecznie i w miłej, spokojnej atmosferze, a pasażerowie będą zadowoleni.

opiekunka osoby starszej

Przewóz opiekunek do Niemiec. Organizacja transportu

Polskie opiekunki nadal często znajdują zatrudnienie w Niemczech. Na niemieckim rynku wciąż wiele jest ofert pracy dla osób zajmujących się opieką nad chorymi czy starszymi ludźmi, co nie pozostaje bez odpowiedzi ze strony polskich kandydatek, a coraz częściej również kandydatów, na to stanowisko.

Przejazd busem

Busy jako rozwiązanie dla pracowników sezonowych

 

Organizując wyjazd pracowników sezonowych za granicę, należy wybrać środek transportu, którym dotrą oni do miejsca docelowego. Najlepsza opcja powinna być ekonomiczna, komfortowa i bezpieczna. Wszystkie te wymagania można spełnić, decydując się na transport osób busem.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem