Falco Travel

Dlaczego warto odwiedzić Niemcy?

 

Nasz zachodni sąsiad ma niezwykle bogatą ofertę turystyczną, a jednak często bywa pomijany w urlopowych planach na rzecz bardziej popularnych kierunków wakacyjnych. Ze względu na stosunkowo niewielkie odległości, jakie trzeba pokonać podróżując z Polski do Niemiec, warto wybrać się tam nawet na weekend!

Berlin, czyli tętniąca życiem stolica

Berlin to miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – słynie z ciekawych atrakcji turystycznych, nowoczesnych muzeów, szalonego życia nocnego i kuchni z całego świata. Miłośnicy zwiedzania zabytków muszą zobaczyć pozostałości Muru Berlińskiego. Stałym punktem każdej wycieczki do tego miasta jest również jeden z jego głównych symboli, czyli Brama Brandenburska. Majestatyczna budowla robi na żywo niesamowite wrażenie! Niedaleko Bramy znajduje się siedziba parlamentu w okazałym budynku Reichstagu z charakterystyczną szklaną kopułą, z której można podziwiać panoramę miasta.

Mniej znane perełki Niemiec

Na mapie Niemiec odnajdziemy mnóstwo wartych odwiedzenia miejsc. Niemcy zachwycają architekturą – zarówno historyczną, jak i współczesną. To kraj z wielowiekową historią. Praktycznie w każdym większym mieście można natknąć się na fascynujące zabytki oraz ciekawe muzea, miejsca rozrywki itp. Bez względu na to, czy jedziemy tam do pracy, czy jesteśmy przejazdem, warto rozejrzeć się wokół i odkryć niesamowite miejsca. Wygodnym środkiem transportu są busy jeżdżące do Niemiec. Podróż w niewielkim gronie z możliwością zabrania dużego bagażu to komfortowy sposób na odwiedzenie wielu ciekawych miejsc w Europie. Przejazd w systemie door to door oznacza podróż z adresu do adresu. Pozwala zaoszczędzić czas na przesiadki oraz poszukiwanie transportu z dworca czy lotniska do adresu docelowego.

Na wschodzie Niemiec, niedaleko Berlina, leży Poczdam. To miasto, w którym znajduje się kilka pałaców, np. imponujący pałac Sanssouci położony w pięknym ogrodzie. W Poczdamie warto odwiedzić też malowniczą dzielnicę holenderską, założoną w XVII wieku.

Na zachodzie Niemiec czeka na nas Dortmund, który fanom piłki nożnej  kojarzy się z Borussią Dortmund. Jej stadion, czyli Signal Iduna Park, jest największym stadionem piłkarskim w Niemczech. Położony na południu Frankfurt nad Menem słynie z klimatycznego jarmarku bożonarodzeniowego. To również miejsce urodzenia Goethego. Warto zajrzeć do słynnej Palmiarni, w której można nacieszyć oczy widokiem różnorodnych roślin. Będąc we Frankfurcie trzeba spróbować tamtejszego cydru. Niecałe 200 km od Frankfurtu nad Menem, znajduje się Trewir, który uznawany jest za najstarsze miasto w Niemczech – jego historia sięga 16 roku p.n.e., a więc czasów Cesarstwa Rzymskiego!

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem