Falco Travel

Jak zorganizować podróż do Belgii?

Podróżowanie po Europie nie wymaga już od nas posiadania paszportów i wiz. Przy przekraczaniu granicy, którą czasem bardzo trudno zauważyć nie musimy okazywać żadnych dokumentów, ani obawiać się kontroli. Możliwości swobodnego przemieszczania się i podejmowania pracy sprawiły, że bardzo chętnie udajemy się do różnych krajów nie tylko jako turyści. Choć wyjazd nie wiąże się już z większymi utrudnieniami, istotną kwestia jest sposób, w jaki będziemy się przemieszczać. Na jaki wariant powinniśmy się zdecydować? Podróż busem do Belgii, Holandii czy Luksemburga? A może raczej jazda własnym autem, skorzystanie z transportu lotniczego czy jazda pociągiem bądź autokarem? Sprawdźmy, co wiąże się z różnymi możliwościami dotarcia na miejsce.

 

Samolot, pociąg, autokar czy bus? Co najlepiej wybrać

Wybór transportu lotniczego wydaje się być najszybszym sposobem dotarcia do wybranego miejsca, choć wiąże się z pewnością z najwyższymi kosztami. Niestety w tym przypadku diabeł tkwi w szczegółach. Choć sam lot może trwać bardzo krótko, to pozostaje jeszcze kwestia dotarcia na lotnisko. Wiąże się to nie tylko z dodatkowym wydatkiem, ale często też z wieloma przesiadkami, jeśli mamy zamiar korzystać z transportu zbiorowego. Problemem jest również dotarcie na miejsce w kraju przeznaczenia. Lotniska znajdują się zwykle albo w największych miastach albo w ich sąsiedztwie. Dojechanie do mniejszej miejscowości to konieczność korzystania z różnych środków transportu i wielu dodatkowych opłat.

Pociąg jest z pewnością wygodny, jednak międzynarodowe ekspresy rzadko zatrzymują się na mniejszych stacjach. Również w tym przypadku trzeba wiec dotrzeć do większego miasta. Problemy z dotarciem do miejsca przeznaczenia są nieco mniejsze, ponieważ w krajach europy zachodniej kolej funkcjonuje najczęściej dość sprawnie, jednak wymaga zwykle przesiadek i pochłania nieco czasu. Łączne koszty biletów kolejowych będą również dość wysokie.

Tańszą opcją będzie jazda rejsowym autokarem, który kursuje na trasie między naszym krajem a miejscem przeznaczenia. Problemem jest jednak to, że zwykle również autokary kursują między większymi miastami.

Podróż busem może być zorganizowana bezpośrednio z naszego miejsca zamieszkania, nie musimy więc tracić czasu na dojazd w określone miejsce. Podróżując busem mamy również pełną możliwość wyboru punktu docelowego. W tym przypadku nie musimy więc ponosić dodatkowych kosztów na przejazdy na miejscu. Pozornie jazda busem trwa dłużej, jednak trzeba pamiętać, że w przypadku samolotu lub pociągu podawane czasy nie uwzględniają dojazdu na dworzec lub lotnisko.

Podróż busem wydaje się więc najkorzystniejszym rozwiązaniem, zarówno, jeśli chodzi o koszty, jak i o czas spędzony w podróży.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem