Falco Travel

Dlaczego warto odwiedzić Belgię?

Belgia nie jest najpopularniejszym miejscem na letnie wakacje - o wiele chętniej odwiedzamy sąsiadującą z nią Francję czy Holandię. Tymczasem ten niepozorny kraj ma do zaoferowania o wiele więcej atrakcji i interesujących miejsc, niż moglibyśmy się spodziewać.

Belgia jako miejsce kultury

Belgia to kolebka światowej sławy festiwali muzycznych Tomorrowland i Pukkelpop - nie oznacza to jednak, że warto tam pojechać tylko wtedy, gdy się jest fanem popkultury. Również miłośnicy sztuki wysokiej będą tym krajem zachwyceni - czekają tu na nich historyczne budowle i wspaniale zaopatrzone muzea. Do serca przypadnie zwiedzającym także zabudowa miast - na którą składają się m.in. zabytkowe kamienice i brukowane uliczki.

Nie musimy spędzać całego urlopu w samej Brukseli - komunikacja kolejowa Belgii pozwala na wygodne i częste podróżowanie. Jeżeli więc lubimy zwiedzać, bez trudu dostaniemy się Antwerpii, położonej nad morzem Ostendy czy Gandawy, w której będziemy mogli zwiedzić słynny zamek z epoki średniowiecza. Przy tym wszystkim tak intensywne podróżowanie wcale nie musi odbić się na naszym budżecie - koleje belgijskie oferują wiele wygodnych wariantów biletów pozwalających na tanie i ekonomiczne przejazdy. Jeżeli więc dodatkowo wybierzemy korzystną ofertę przewozową, ogólne koszty podróży okażą się niewielkie w porównaniu z innymi krajami.

Belgia jako raj smakoszy

Belgia jest kolebką wielu charakterystycznych i znanych na całym świecie potraw, wśród których prym wiodą oczywiście frytki belgijskie. Każdy, kto ich spróbował, wie, że danie to jest czymś zupełnie innym niż to, co powszechnie jada się w fastfoodach. Do jego wykonania wykorzystuje się specjalny gatunek ziemniaka, który kroi się w charakterystyczny sposób, a następnie smaży na tłuszczu zwierzęcym - dwa razy, za każdym w innej temperaturze. Choć w restauracji będziemy mogli wybierać wśród wielu rodzajów sosów, tradycyjnie podawane są z majonezem. Możemy zjeść je oddzielnie lub w charakterze dodatku do wykwintnych małży w białym winie.

Kolejną kulinarną wizytówką Belgii są, rzecz jasna, czekoladki. Składające się w 100% z masła kakaowego, produkowane są w najrozmaitszych rodzajach i wariantach - niektóre z nich osiągają niekiedy niebotyczne ceny ze względu na swój niepowtarzalny smak i wysoką jakość wykonania.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem