Falco Travel

9 cech dobrej firmy przewozowej

 

Wraz z otwarciem granic międzynarodowych oraz prężnie rozwijająca się branżą transportową co raz więcej firm zaczyna świadczyć usługi przewozowe. W lawinie ogłoszeń, które można znaleźć w internecie, ciężko może być, znaleźć tę jedyną, jeśli się nie wie, na co zwrócić uwagę. Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom postanowiliśmy Państwu przybliżyć temat, który jest nam doskonale znany, ponieważ jako Falco Travel przewozem zajmujemy się od lat.

 

Czym powinniśmy się kierować przy wyborze odpowiedniej firmy przewozowej oraz jak wybrać tę najlepszą? Naszym zdaniem należy zwrócić uwagę na dziesięć cech, które są miarodajnym wyznacznikiem tego, z jakim przewoźnikiem mamy do czynienia.

I cecha — trasa, na jakiej świadczone są usługi

Firmy przewozowe specjalizują się w przewozie na terenie danego kraju lub świadczą usługi międzynarodowych przewozów, jedne mają bardzo szeroki rodzaj obsługiwanych tras, inne zawężają swoje usługi do konkretnych regionów. Należy zatem dobrać przewoźnika do trasy, jaką chcemy pokonać. 

II cecha - licencje

Firma transportowa, która dba o swoich klientów będzie dbała o to, aby wszelkie wymagane od przewoźnika licencje były bez zarzutu. Nie bójmy się zatem poprosić o ich przedstawienie, ponieważ są one gwarantem naszego bezpieczeństwa i bezproblemowo mającej się odbyć podróży, podobnie jak aktualne przeglądy pojazdów.  

III cecha - flota przewoźnika i IV cecha - czystość pojazdu

Flotą danego przewoźnika nazywamy sprzęt, jakim dany przewoźnik się posługuje. Flotą będą zatem wszelkie pojazdy, za sprawą których świadczone są usługi transportowe. W przypadku oceny tej cechy powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy przewoźnik poddaje regularnemu przeglądowi stan techniczny pojazdów, jakie pojazdy oferuje potencjalnemu klientowi do wyboru oraz jaki jest poziom higieny pojazdu (tu zwrócić należałoby uwagę zarówno na kabiny wc, jak i tapicerkę siedzisk pasażerów). To czy pojazd jest regularnie odświeżany wiele nam bowiem może powiedzieć o przewoźniku. 

V cecha - organizacja pracy przewoźnika i cecha VI - profesjonalizm

Wynajmując danego przewoźnika należy zwrócić uwagę na jego punktualność, rzetelność wypełniania swoich obowiązków i nastawienie proklienckie. Te bowiem cechy świadczą o profesjonalizmie firmy. 

VII cecha to umowa

Firma działająca legalnie, czyli zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, będzie dążyła do podpisania z nami umowy przed wykonaniem usługi, zasady i cenniki usług powinny być jasne i zrozumiałe. 

VIII cecha - referencje

Firma działająca od lat na rynku powinna móc się nam pochwalić referencjami swoich klientów. Warto zapoznać się z referencjami przedstawianymi przez przewoźnika oraz z tymi, jakie możemy znaleźć na różnego rodzaju forach dyskusyjnych w internecie lub popytać znajomych, którzy korzystali z usług danej firmy transportowej. 

IX cecha - to czas realizacji usługi

Czas realizacji usługi, to ostatnia z wymienianych przez nas cech, jednak wcale nie najmniej ważna spośród wszystkich dziesięciu. To ile musimy czekać na wykonanie dla nas usługi, na odzew przewoźnika po zgłoszeniu przez nas prośby o wycenę usługi, jest bardzo ważny, ponieważ powie nam wszystko o tym, czy dany przewoźnik szanuje klienta czy nie oraz czy podchodzi indywidualnie do każdego zlecenia. 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem