Falco Travel

Koszty przewozu busem do Niemiec i krajów Beneluksu

Wiele osób pracujących u naszych zachodnich sąsiadów przekonało się już, że podróżować z pracy do domu (i odwrotnie) najwygodniej jest busem. Dlaczego? Bilet jest o wiele tańszy, niż gdybyśmy mieli podróżować samolotem, a do tego nie musimy martwić się o możliwość zabrania ze sobą sporej walizki. Busy poruszają się po całej Polsce i dowożą swoich pasażerów w różne części Niemiec, nie trzeba więc zastanawiać się też, czy w pobliżu danego miasta jest lotnisko lub stacja kolejowa. Nowoczesne busy gwarantują wygodną i bezpieczną podróż.

Ceny przejazdów

Przejazd do Niemiec kosztuje od 200 do 350 zł. Koszt biletu zależny jest od długości trasy. Można jednak założyć, że osoby mieszkające bliżej zachodniej granicy zazwyczaj płacą mniej. Czy to wysoka kwota? Zdecydowanie nie, jeśli weźmiemy pod uwagę obsługę door-to-door i brak przesiadek. Korzystając z busa, czujemy się więc, jak gdybyśmy posiadali własny pojazd z kierowcą. Co najważniejsze, obsługa door-to-door znacząco zwiększa poczucie bezpieczeństwa w podróży, eliminuje też stres związany z pierwszą podróżą do nowego pracodawcy za granicą. Pamiętajmy, że ceny najtańszych biletów samolotowych zazwyczaj nie uwzględniają zabrania ze sobą bagażu większego, niż plecak. Jeśli dopiero rozpoczynamy pracę za granicą, zabranie ze sobą sporej walizki z odzieżą, obuwiem, ale też przedmiotami codziennego użytku, jest na wagę złota.

Belgia, Holandia, Luksemburg

Co ciekawe, równie popularne, jak busy do Niemiec, są te, które wożą Polaków do pracy do Belgii, Holandii i Luksemburga. Nic w tym dziwnego – te niewielkie kraje znajdują się tuż za granicą Niemiec, przejazd do nich nie jest więc bardziej uciążliwy. Tu ceny wahają się od 260 do 340 zł, również w zależności od kraju docelowego i województwa, z którego rozpoczynamy swoją trasę. Jazda klimatyzowanym busem, z wygodnymi lotniczymi siedzeniami i multimedialnym sprzętem nie dłuży się i pozwala na pełen relaks.

Nadanie przesyłki

Firmy organizujące przewozy busami, takie jak nasza, oferują też przewóz przesyłek do wymienionych krajów. Ceny usługi zaczynają się od 80 zł. To bardzo wygodna opcja dla osób, które pracują za granicą, a proszą rodzinę o dosłanie czegoś z domu. Busy posiadają nadajniki GPS, nadawca widzi więc, gdzie aktualnie znajduje się paczka. Może też oszacować, kiedy dotrze do odbiorcy.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem