Falco Travel

Jak zorganizować podróż do Luksemburga?

Luksemburg to potoczna nazwa Wielkiego Księstwa Luksemburga, czyli kraju leżącego pomiędzy Niemcami, Francją oraz Belgią. Wyjazd na ten maleńki skrawek ziemi kusi wielu miłośników podróżowania. Luksemburg jest świetnym pomysłem na weekendowy wyjazd lub nieco dłuższy pobyt.

 

Tak, jak w przypadku każdej podróży za granicę, pierwszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest dojazd. Księstwo to nie jest jednak miejscem, do którego tanio można dotrzeć za pomocą bezpośrednich lotów. Alternatywą jest przelot do Frankfurtu lub Brukseli i kontynuowanie drogi za pomocą autobusów.

Ciekawym pomysłem na organizację podróży do Luksemburga może okazać się przejazd samochodem lub busem. Samochód to rozwiązanie dobre dla osób lubiących spędzać czas, prowadząc samochód. Z kolei oferowane przez nas busy do Luksemburga sprawdzą się przede wszystkim dla większych grup, które zdecydowały się na wspólne oglądanie tego państwa.

Podróż drogą lądową jest fantastycznym pomysłem na poznanie różnych zakątków Europy. Szacowany czas przejazdu ze stolicy naszego kraju do Luksemburga wynosi 12 godzin. Nie jest to jednak jedyne miasto, z którego można za pomocą busa rozpocząć podróż. Po drodze można zobaczyć wiele ciekawych niemieckich miast. Można także zwiedzić Belgię oraz Holandię.

Co warto wiedzieć przed przyjazdem do Luksemburga?

Przed wizytą w Luksemburgu warto zasięgnąć kilku podstawowych informacji na temat tego państwa. Obowiązującą tam walutą jest euro. Luksemburg to państwo posiadające aż 3 języki urzędowe. Są to niemiecki, francuski oraz luksemburski. Na terenie tego kraju nie powinno być jednak problemu w porozumieniu się także po angielsku lub portugalsku. Najładniejsza pogoda w tym państwie jest w okresie od maja do września. Jest więc to najlepsza pora na wycieczkę w te okolice.

Najlepszym sposobem podróżowania po samym Luksemburgu są wycieczki rowerowe lub piesze, które pozwolą na poznawanie kultury tego państwa oraz zwiedzenie najciekawszych zabytków. Wśród najcenniejszych z nich wyróżnia się kościół św. Marcina z X wieku oraz kolegium jezuickie z XVII wieku. Nie są to jednak jedyne atrakcje warte zobaczenia. Luksemburg kryje w sobie wiele ciekawych i pięknych miejsc. Najciekawsze z nich znajdują się w stolicy tego państwa o tej samej nazwie oraz w Ardenach, leżących w północnej części.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem